گونۀ گیاهان نیلوفری شامل سیب زمینی شیرین وبسیاری ازگیاهان دیگراست

گونۀ گیاهان نیلوفری شامل سیب زمینی شیرین وبسیاری ازگیاهان دیگراست
فسیل برگ ۵۷ میلیون ساله‌ای که در شرق هند کشف شده، نشان می‌دهد که گونه‌ی گیاهان نیلوفری یا همان نیلوفریان که شامل سیب زمینی شیرین و بسیاری از گیاهان دیگر است، برای اولین‌بار در اواخر دوره‌ی پالئوسن در گاندوانای شرقی که بخشی از آسیا است، کِشت شدند.
پروفسور «دیوید دلچر»، از گروه زمین‌شناسی دانشگاه ایندیانا بلمینگتون، در این خصوص می‌گوید: «من فکر می‌کنم که این کشف، نظرات بسیاری از مردم را تغییر خواهد داد. این موضوع زمانی کشف شد که محققان در تلاش برای پیدا کردن زمان تکامل گروه‌های مختلفی از گیاهان گُل‌دار بودند.»
شواهد فسیلی قبلی نشان داده بودند که خانواده‌ی نیلوفریان ممکن است برای اولین‌بار در حدود ۳۵ میلیون سال پیش در آمریکای شمالی کشت شده باشند. اما تجزیه و تحلیل مولکولی متعاقب، بیان کرد که شاید این گونه‌ی گیاهی، پیشتر و در اروپا کشت شده باشد. لکن تحقیق جدید شواهدی را ارائه کرده که هر دو این نظریات را نقض کرده است.
علاوه بر این، این کشف نشان می‌دهد که نیلوفریان و خواهر آن، گیاهان گونه‌ی شب‌سایه‌ی تاج‌ریز که شامل سیب زمینی و گوجه فرنگی می‌شوند، خیلی زودتر از آنچه در گذشته تصور می‌شد، از هم تفکیک شده‌اند. همراه با با کشف اخیر، فسیل‌های گونه‌ی شب‌سایه جداگانه ۵۲ میلیون ساله در آرژانتین، نشان می‌دهند که  گونه‌ی نیلوفری در شرق و گونه‌ی شب‌سایه در غرب پرورش داده شده بودند. تعداد ۱۷ فسیل مورد بررسی در این تحقیق، اولین فسیل‌های ثبت شده برای نیلوفریان و گیاهان پنج پر شب‌سایه قدیمی‌تر هستند که شامل گونه‌ی نیلوفری و شب‌سایه نیز هستند. فسیل گونه‌ی نیلوفری بسیار نادر است، زیرا ساختار نرم این گونه‌ی گیاهی چندان در گذر این اعصار باقی نمانده است.
پروفسور دیلچر و همکارانش «اسریواستاوا» و «مهروترا» از موسسه‌ی بیربال ساشنی علوم پنبه لاکنو هند، فسیل‌های موجود را در تورا نانگوالبیبرا از ناحیه‌ی گارو هیلز شرقی مگالایا کشف کردند. محققان به تجزیه و تحلیل میکروسکوپی شکل و ساختار برگ‌ها پرداختند و جزئیات رگ برگ‌ها و سلول‌های آن‌ها را با گیاهان گونه‌ی پیچکی مقایسه کردند. این گونه شامل سیب زمینی شیرین و صدها نوع گیاه دیگر است که بیشتر آن‌ها به عنوان مواد غذایی توسط انسان مصرف نمی‌شوند.
پروفسور دیلچر در پایان سخنانش افزود: «ما نمی‌دانیم که آیا اجداد این سیب زمینی نیز شیرین بودند یا خیر و نمی‌توانیم بگوییم آن سیب زمینی‌های شیرین، خوشمزه بودند یا خیر؟ شاید آن سیب زمینی‌ها هم درست به همین صورت بودند و یا با گونه‌ی فعلی متفاوت بوده‌اند. این تحقیق در نشریه‌ی National Academies of Science منتشر شد.
نوشته: SciNews
ترجمه: سهیلا دوست‌پژوه – مجله علمی ایلیاد
منبع: sci-news.com

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *