گوشتی سالم و کم چرب = گوشت شترمرغ

گوشتی سالم و کم چرب = گوشت شترمرغ

شترمرغ (نام علمی: Struthio camelus) نوعی پرنده بی‌پرواز بومی آفریقا و نوشخوارکننده از راستهٔ سینه‌پهنان Struthioniformes است. شترمرغ بزرگترین پرندهٔ زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است (البته فیل‌مرغهای ماداگاسکاری و موآهای نیوزیلندی که به تازگی منقرض شده‌اند بزرگتر بودند و تخم‌های بزرگتری هم داشتند)

شترمرغ ظاهر منحصربه‌فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند. آنها با گردن و پاهای بلند خود قادرند با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. غذای اصلی شترمرغ گیاهان است اما از بی‌مهرگان هم تغذیه می‌کنند. آنها به صورت گروهی و در گروه‌های پنج تا پنجاه نفری گذران زندگی می‌کنند و در هنگام خطر یا برای پنهان شدن روی زمین دراز کشیده یا فرار می‌کنند اما اگر در گوشه‌ای گیر افتاده و را فراری نداشته باشند با پاهای قدرتمند خود به دشمن حمله می‌کنند.

کارشناس تغذیه اظهار داشت: گوشت شتر مرغ در گروه گوشت‌های قرمز طبقه بندی می‌شود که از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. به‌طوریکه می‌توان گفت یکی از کم چرب ترین و سالم ترین نمونه‌های گوشت قرمز در دسترس است که کلسترول و چربی آن حتی از گوشت مرغ و بوقلمون هم پایین تر است.

وی افزود: گوشت شترمرغ مانند گوشت گاو به رنگ قرمز بوده، ولی تقریباً خصوصیات گوشت مرغ را دارا است، با اینکه طعم و ساختار گوشت شتر مرغ به گوشت گوساله شبیه است. اما دو سوم چربی کمتری نسبت به آن دارد و به دلیل سطح کلسترول پایین و پروتئین و آهن بالا، گوشت این پرنده به عنوان یک جانشین رضایت بخش برای گوشت قرمز است.

به گزارش ایفدونا – این کارشناس تغذیه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زابل در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به سدیم کم و آهن زیاد در گوشت شتر مرغ و همچنین قابلیت هضم بالایی که دارد مناسب ترین گوشت برای بیماران قلبی و سالمندان و ورزشکاران، جوانان است و به‌عنوان منبع غنی اسیدهای چرب امگا-۳ در مصارف روزمره تغذیه انسان و رژیم درمانی در کاهش وزن یا بیماریهای قلبی و عروقی واقع می‌شود.

منبع: قدس آنلاین

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *