موردی مهم ودانستنی: شرکت تویوتا ازکود گاوی،انرژی پاک تولیدمی کند

موردی مهم ودانستنی: شرکت تویوتا ازکود گاوی،انرژی پاک تولیدمی کند

شرکت خودروسازی ژاپنی تویوتا به تازگی قدم های جذابی در قلمرو منابع انرژی‌ پاک و تجدید‌پذیر برداشته‌است.

شرکت تویوتا قصد دارد در ایالت کالیفرنیای آمریکا نیروگاهی بنا کند که می‌تواند گاز متان ایجاد شده در کود‌های گاوی را به آب، برق و هیدروژن تبدیل کند.

طرح این پروژه که Tri-Gen نام دارد در نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس رونمایی شده‌است. این نیروگاه که قرار است در بندر لانگ‌بیچ در کالیفرنیا بنا شود، اولین نیروگاه تولید مولد برق و هیدروژن ۱۰۰ درصد تجدید‌پذیر تجاری در جهان به شمار می‌رود. تویوتا انتظار دارد این نیروگاه در سال ۲۰۲۰ به بهره‌برداری برسد.

 

قرار است این نیروگاه توانایی تولید انرژی روزانه مورد نیاز ۲۳۵۰ خانه معمولی و سوخت هیدروژنی مورد نیاز ۱۵۰۰ خودروی هیدروژنی را داشته باشد. تویوتا تخمین زده که این نیروگاه روزانه از توانایی تولید ۲.۳۵ مگاوات برق و ۱.۲ تن هیدروژن برخوردار خواهد بود. این مجموعه به یکی از بزرگترین ایستگاه های سوخت رسانی هیدروژنی جهان نیز مجهز خواهد بود.

 

تویوتا تمرکز سرمایه گذاری خود را روی فناوری سلول های سوختی قرار داده است، سلول‌هایی که از آنها در ساخت خودروی میرای تویوتا و خودروی جدید این شرکت به نام Prohect Portal استفاده می‌شود. هدف این شرکت کاهش شدید تاثیر فعالیت‌ها و محصولاتش بر محیط زیست است.

 

این شرکت به تازگی هدفی را برای خود تعیین کرده است که تا سال ۲۰۴۰ تولید موتورهای درون سوز سنتی را متوقف کند و تا سال ۲۰۵۰ نیز میزان آلودگی کربنی خودروهای خود را ۹۰ درصد کاهش دهد.

 

منبع : hamshahrionline.ir

و

دامداری به طور کل یکی از منابع عمده آلودگی آب و انتشار گازهای گلخانه ای است. عده ای از کشاورزان منطقه هارنیت، واقع در ایالت کارولینای شمالی آمریکا، می خواهند تهدید را به فرصت تبدیل کنند و به دنبال راه حلی برای کاهش اثرات زیست محیطی و حتی تولید برق هستند.

و

در سالهای اخیر روند رو به رشد مصرف انرژی ، پدیده بحرانی انرژی را در جهان بوجود آورده است که ادامه این روند نه تنها منابع تجدید ناپذیر و پایان یافتنی انرژی را به سرعت تخریب می نماید ، بلکه استفاده مداوم از سوختهای فسیلی سلامت بشری را نیز تهدید جدی کرده است. مصرف سوختهای فسیلی در جوامع بشری برای سلامت بشری مشکلات  فراوانی را بوجود آورده است استفاده از فن آوری بیوگاز موجب کاهش بسیار شدید مصرف سوختهای فسیلی ، کاهش مشکلات سوخت رسانی به ویژه در مناطق روستایی و صعب العبور در سطح کشور میشود و علاوه بر این مشکلات مذکور نیز موجب توسعه و پایداری روستاهای آباد و قابل پیشرفت نیز خواهد شد.
بیوگاز به مجموعه گازهای تولید شده از تجزیه و تخمیر فضولات حیوانی ، انسانی و گیاهی که در نتیجه فقدان اکسیژن و فعالیت های باکتریهای بی هوازی در یک هاضم بی هوازی به وجود می آید گفته میشود.
بنابراین اینجانب با استفاده از یک ایده فکری و با طراحی یک دستگاه تولید بیوگاز ( بدون توجه به نمونه های داخلی و خارجی یا مشابه ) با طرحی نو و متمایز ، تلاش می نمایم تا این ایده و طرح ذهنی را با استفاده از تلاشها و حمایتهای مسئولان محترم جمهوری اسلامی ایران ، به مرحله اجرا و تولید صنعتی برسانم.باتوجه به اینکه طرح و ایده بنده یک طرح فرهنگی و زیست محیطی نیز بشمار میرود لذا کمک شایانی به حفظ محیط زیست کشور عزیزمان ایران نیز خواهد داشت.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *