خیلی خیلی عجیب وخواندنی: تولیدکردن توت فرنگی آبی رنگ درکشورژاپن!!!

خیلی خیلی عجیب وخواندنی: تولیدکردن توت فرنگی آبی رنگ درکشورژاپن!!!

blue-strawberry-2 توت‌فرنگی (نام‌های دیگر: چیلک، چلیک یا چیالک جنگلی، چَلَم و شالکَه) گیاهی نهان‌دانه از تیرهٔ گل سرخ است. رشد این گیاه علفی پایا در آب و هوای معتدل گرم و در بستر غنی از گیاخاک و خاک اسیدی بسیار خوب است. گل‌های توت‌فرنگی نسبت به سرما به شدت حساس هستند ولی عطر و طعم نهنج(قسمت خوراکی گیاه) با انجماد از بین نمی‌رود.

وت‌فرنگی میوه‌ای نسبتاً جدید است که تا ۲۵۰–۳۰۰ سال قبل به این شکل امروزی وجود نداشت و بیشتر موارد استفاده دارویی داشته است. در قرن چهاردهم در فرانسه توت فرنگی‌های وحشی از جنگل به زمین زراعتی منتقل شد و از آن به عنوان یک گیاه اهلی استفاده گردید. در جنگلهای شمال ایرانتوت فرنگی وحشی به طور فراوان یافت می‌شود. به‌نظر می‌رسد که اولین رقم اصلاح شده در زمان صدارت اتابک اعظم از فرانسه به ایران آمد و به نام اتابکی خوانده شد.

همه ی ما توت فرنگی را با رنگ قرمز آن می شناسیم. اما در این مطلب می خواهیم برای شما خبری را بیان کنیم که کمی عجیب است. اگر روزی یک توت فرنگی آبی رنگ دیدید تعجب نکنید چرا که ژاپنی ها در آزمایشی توانسته اند نوعی توت فرنگی متفاوت به وجود آورند.

جهش ژنتیکی در همه موجودات وجود دارد و میوه ها هم  از این امر مستثنی نیستند و با یک جهش ژتیکی شکلشان تغییر پیدا می کند لذا این میوه ها به طرز باور نکردنی و جالب عوض می شوند .

در همین راستا کشور ‍ ژاپن توانست با آزمایشات ژنتیکی متفاوت روی توت فرنگی قرمز آن را به توت فرنگی آبی تبدیل کند.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *