شیوع بیماری ای‌کولای،بیش ازدوازده آمریکایی رامبتلاکرده است وشایدکاهوعلتش باشد

گزارشی معتبر توصیه می‌کند که آمریکایی‌ها باید همین حالا از مصرف تمام کاهوها اجتناب کنند، اما دیگر کارشناسانِ ایمنی مواد غذایی می‌گویند، هنوز خیلی زود است
گزارشی معتبر توصیه می‌کند که آمریکایی‌ها باید همین حالا از مصرف تمام کاهوها اجتناب کنند، اما دیگر کارشناسانِ ایمنی مواد غذایی می‌گویند، هنوز خیلی زود است که کاهو را علت شیوع بدانیم.
«بنجامین چپمن»، دانشیار و متخصص ایمنی مواد غذایی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، گفت: «من نمی‌دانم اطلاعات کافی در مورد اینکه که بگوییم از خوردن کاهو اجتناب کنید، وجود دارد یا خیر؟» در ۲۸ دسامبر سال ۲۰۱۷، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، با نام اختصاری «CDC»، اعلام کرد که در حال بررسی شیوع بیماری‌ای هستند که شامل نوعی باکتری «ای‌کولای O157:H7» است. CDC گفت: «تاکنون ۱۷ بیماری در ۱۳ ایالت گزارش شده که شروع علائم بیماران از ۱۵ نوامبر تا ۸ دسامبر ۲۰۱۷ اعلام شده است.»
داده‌های اولیه نشان می‌دهد که شیوع باکتری ای‌کولای، در ایالات متحده می‌تواند به شیوع ای‌کولای در کانادا مرتبط باشد. طبق گزارش CDC، علائم ای‌کولای در هر دو نوع شیوع آن، به‌طور ژنتیکی مشابه است. مقامات کانادا، کاهو را منبع شیوع در این کشور دانسته‌اند، اما مقامات ایالات متحده می‌گویند که هنوز اطلاعات کافی برای اعلام عامل سیوع این بیماری را در آمریکا ندارند. با این حال، کارشناسان در گزارش‌های خود می‌گویند، شواهد آن‌قدر قوی است که به آمریکایی‌ها در مورد این خطر هشدار دهند.
«جیمز راجرز»، مدیر ایمنی مواد غذایی، به خبرگزاری‌ها گفت: «اگرچه ما نمی‌توانیم با اطمینان ۱۰۰ درصد بگوئیم که کاهو، علت شیوع ای‌کولای در ایالات متحده است، اما در این خصوص احتیاط بیشتری لازم است، زیرا کاهو تقریباً همیشه خام مصرف می‌شود.»
اما چپمن در مورد این توصیه اطمینان کمتری داشت. به این دلیل است که مقامات کانادا، منبع دقیق کاهو در رابطه با شیوع ای‌کولای را مشخص نکرده‌اند. چپمن گفت: «ممکن است منبع واحد آلودگی، مانند آب آلوده بر محصولات غذایی متفاوت تاثیر بگذارد. اجتناب از خوردن کاهو، ممکن است کافی باشد، زیرا دیگر کاهوها یا غذاها نیز ممکن است آلوده باشند. همچنین ممکن است این گونه باشد که منبع غذایی متفاوتی از این پاتوژن مشابه، علت آن باشد.»
احتمال دیگر این است که عامل ای‌کولای که باعث بیماری در ایالات متحده شده است، در واقع کمی متفاوت از عامل آن در کانادا باشد. چپمن گفت: «ما می‌توانیم هم‌زمان دو شیوع متفاوت را بررسی کنیم.»
قطعاً این احتمال وجود دارد که این دو شیوع یکسان باشند، اما مقامات آمریکایی می‌گویند که برای رسیدن به نتیجه‌گیری، به شواهد بیشتری نیاز دارند. مرکز CDC در حال حاضر با افراد بیمار مصاحبه می‌کند تا تعیین کند که آن‌ها در هفته‌ی قبل از بیماری چه خورده‌اند. سپس چپمن، همین مصاحبه را با گروهی از افراد سالم انجام داد تا تعیین کند که آیا غذاهای خاصی که افراد مبتلا، در مقایسه با افراد سالم، به احتمال بیشتری آن را می‌خورند، وجود دارد یا خیر؟
مقامات همچنین کل توالی ژنوم ای‌کولای مرتبط با شیوع آن در ایالات متحده را بررسی خواهند کرد، تا تعیین کنند که این توالی با عوامل شیوع در کانادا چقدر ارتباط دارد؟ چپمن تردید دارد که به زودی مقامات اعلام کنند که آیا این شیوع‌ها در ایالات متحده و کانادا در واقع یکسان است یا خیر؟ ای‌کولای O157:H7، متعلق به گروهی از باکتری‌ها به‌نام «ای‌کولای شیگاتوکسین» یا «STEC» است. به گفته‌ی CDC، علائم عفونت‌های STEC عبارتند از؛ دردهای شدید شکمی، اسهال خونی و استفراغ.
CDC می‌گوید: «اکثر افرادی که به عفونت STEC مبتلا می‌شوند، در عرض یک هفته بهبود می‌یابند، اما برخی از عفونت‌ها می‌تواند خطرناک باشد. احتمال ابتلای کودکان و سالخوردگان به بیماری‌ شدید عفونت‌های STEC بیشتر است.»
نوشته: ریچل رتنر
ترجمه: زهرا جهانبانی
منبع: livescience.com
اشریشیا کُلی (نام علمی: Escherichia coli) یا بطور اختصار E.coli، نوعی باسیل گرم منفی از خانواده انتروباکتریاسه‌است که بطور شایع در روده جانوران خونگرم وجود دارد. بیشتر سویه‌های اشریشیا کلی، بی‌آزار هستند اما برخی از سروتیپ‌ها مانند O157:H۷ موجب مسمویت غذایی و اسهالمی‌شوند. این سویه‌های بی‌آزار، بخشی از فلور عادی روده هستند. آن‌ها در تولید ویتامین K۲ نقش دارند و از استقرار باکتری‌های بیماری‌زا در روده جلوگیری می‌کنند. این باکتری، ۰/۱٪ فلور روده را به خود اختصاص داده‌است. این باکتری از طریق مسیر مدفوعی-دهانی (به انگلیسیoral- fecal) از یک فرد به فرد دیگر منتقل می‌شود.

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *