خبری جدید ودانستنی: عکسبرداری کردن ازچشم بااین روش های جدید

خبری جدید ودانستنی: عکسبرداری کردن ازچشم بااین روش های جدید

روش های مختلف عکسبرداری از چشم را میشناسید ؟چه بیماری هایی با عکسبرداری از چشم قابل شناسایی خواهند بود توصیه های متخصصین در این باره چیست آنها چه راهکارهایی را در این زمینه به ما پیشنهاد می کنند تاثیرات این روش های تصویربرداری بر بینایی چگونه است ؟

تصویربرداری شبکیه از دوربین ها و اسکنرهایی برای ایجاد تصاویر بزرگ شده از پشت چشم شما استفاده می کند. این تصاویر شامل شبکیه است. این لایه بخشی از چشم است که بیشتر مسئول دید شما است. روش های تصویر برداری متداول عبارتند از:

  • عکاسی سیاه سفید و رنگی. دوربین پشت چشم شما را بزرگ می کند و تصاویر را ایجاد می کند.
  • توموگرافی انسجام اپتیکال یا OCT. اسکنر از امواج نوعی برای تشکیل تصویر از شبکیه روی صفحه کامپیوتر استفاده می کند.
  • اولتراسوند. این تست از امواج صوتی برای تشکیل تصویر استفاده می کند.
  • آنژیوگرافی. نوعی رنگ در دست شما تزریق می شود. این ماده از میان جریان خون شما به عروق خونی چشم شما وارد می شود. رنگ به کار رفته باعث می شود که دیدن عروق خونی در چشم شما آسان تر شود، زمانی که پزشک از طریق دوربین به چشم شما نگاه می کند.

گاهی اوقات تستی به نام fundus autofluorescence استفاده می شود. نور دهی خاص به پزشک این امکان را می دهد که تغییرات میکروسکوپی را در چشم شما مشاهده کند که با شرایط خاصی ایجاد شده اند.

چرا تصویربرداری شبکیه انجام می شود؟

این تست ها به پزشکان کمک می کند تا مشکلات چشمی را پیدا کنند و آن ها درمان کنند. پزشکان می توانند ببینند آیا بیماری رو به وخامت است یا درمان بر روی این روند اثر گذار است.

منبع: دکتر سلام

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *