براساس یکی ازمطالعات منتشرشده،مطالعه علمی باعث میشود بیشترورزش کنید!

براساس یکی ازمطالعات منتشرشده،مطالعه علمی باعث میشود بیشترورزش کنید!

 اکثر مردم درک درستی از میزان فعالیت‌های جسمی‌ای که برای‌شان مناسب است و این که چه چیزی باعث افزایش میزان سلامتی این فعالیت‌ها می‌شود، ندارند. بر اساس یکی از مطالعات منتشر شده در ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸، هر چه دانش شما در مورد این موضوعات بیشتر باشد، فعالیت فیزیکی بیشتری خواهید داشت.
در یکی از مطالعات انجام شده در دانشگاه مرکزی کوئینزلند استرالیا، به رهبری «استفانی شوپپ»، ۶۱۵ بزرگسال استرالیایی در مورد فعالیت بدنی خود و سطح دانش‌شان در مورد مزایای بهداشتی فعالیت‌های بدنی و خطرات عدم فعالیت، بحث کردند. بر اساس پاسخ آن‌ها، هر یک از شرکت‌کنندگان در چهار حوزه‌ی مشخص تقسیم‌بندی شدند که عبارت بودند از؛ اطلاع از مزایای فعالیت‌های بدنی و مضرات عدم فعالیت بدنی و اطلاع از مشکلات خاص عدم فعالیت؛ اطلاع از میزان فعالیت بدنی توصیه شده و خطرات نداشتن چنین سطحی از فعالیت بدنی.
شرکت‌کنندگان ۲۴.۴ درصد مرد و ۷۵.۳ درصد زن بودند که در بازه‌ی سنی ۱۸ تا ۷۷ سال قرار داشتند و میانگین سنی آن‌ها ۴۳ سال بود و دارای سطوح تحصیلی و وضعیت اشتغال نسبتاً یکسانی بودند. در حالی که اکثریت قریب به اتفاق ۹۹.۶ درصد شرکت‌کنندگان قویاً معتقد بودند که فعالیت بدنی برای سلامتی انسان خوب است، اکثر آن‌ها از تمام بیماری‌های مرتبط با عدم فعالیت آگاهی نداشتند. به‌طور متوسط، شرکت‌کنندگان به درستی ۱۳.۸ از ۲۲ بیماری مرتبط با عدم فعالیت فیزیکی را تشخیص دادند.
افزون بر این، ۵۵.۶ درصد در مورد میزان فعالیت بدنی‌ای که برای سلامتی ضروری است، پاسخ‌های اشتباهی را ارائه کردند و ۸۰ درصد افراد موفق به شناسایی بیماری‌های احتمالی ناشی از عدم فعالیت بدنی نشدند. در این تحقیق، ارتباط معناداری بین این میزان آگاهی از بیماری‌های مرتبط با عدم فعالیت و نحوه‌ی فعالیت فردی، وجود داشت. تحقیقات آینده برای تعیین اینکه آیا این نتایج در بین زنان و مردان، یکسان است یا خیر و اینکه آیا داده‌های مبتنی بر نظرسنجی به درستی میزان واقعی فعالیت بدنی افراد را اندازه‌گیری می‌کنند، مورد نیاز است.
اسکوپی در این خصوص می‌گوید: «اکثر مردم می‌دانند که فعالیت بدنی برای سلامتی‌شان مفید است. اما تعداد کمی از افراد از مزایای فعالیت بدنی برای سلامتی آگاه هستند و ممکن است این دانش به‌طور مثبت بر رفتار بدنی آن‌ها تاثیر بگذارد.» نوشته: Public Library of Science
ترجمه: سهیلا دوست‌پژوه – مجله علمی ایلیادمنبع: medicalxpress.com

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *